Rok 2013

Spolek přátel města Týniště nad Orlicí, o.s. pořádá v sezóně 2013 celkem 12 besed na tato témata:

Slavnostní otevření věže a Lázeňská promenáda

Letecká válka mezi Labem a Orlicí

Kuchařka Podorlicka

Hračky našich babiček a dědečků

Vážený pan Šejna

Malíř Dostál

Výšivka

Literární Parnas

Vkus a nevkus ve výtvarném umění

Francouzský večer

Noční prohlídka

Zaniklé spolky a sdružení.

Tento proejkt je podpořen z rozpočtu Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

logo KHK.JPG

Rok 2012

Spolek přátel města Týniště nad Orlicí, o.s. je partnerem projektu KUCHAŘKA PODORLICKA
projekt3.PNG

• ● • ● • ● • ● • ● •

Rok 2011

tabule_small.jpg

Spolek přátel pro vás na rok 2011 připravuje následující projekty:

a) Zpřístupnění vodárenské věže

Spolek má od 15.3.2010 v dlouhodobém užívání památku místního významu, týnišťskou vodárenskou věž. Věž byla 19.6.2010 slavnostně otevřena a v letních měsících roku 2010 v ní byla instalována expozice na téma vodárenské věže a zásobování města pitnou vodou. V první polovině roku 2011 došlo k rekonstrukci vnitřních prostor věže z dotace poskytnuté SZIF, DSO Poorlicko a Městem Týniště nad Orlicí. 9.6.2011 byla věž po vnitřní rekonstrukci znovu nově otevřena vernisáží výstavy POCTA TÝNIŠŤSKÝM MALÍŘŮM, která bude ve věži instalována do konce září.

b) Sborníček u příležitosti 650 let města Týniště nad Orlicí
Spolek připravuje Sborníček u příležitosti 650 let města, který má obsahovat zajímavé články členů spolku a fotografie z historie i současnosti města. Chceme tak navázat na Sborníčky, které vydávalo Čapkovo újezdní muzeum.

c) Kniha o malíři Jaroslavu Dostálovi
Další z úkolů, který si náš spolek v roce 2011 úspěšně zapsal mezi splněné, bylo vydání knihy o malíři Jaroslavu Dostálovi. Kniha PAN ŘÍDÍCÍ JAROSLAV DOSTÁL MALÍŘ PODORLICKA, byla úspěšně pokřtěna na vernisáži ve věži 19.6.2011 a jedná se o zdařilou publikaci. V knize najdete množství barevných reprodukcí obrazů autora, fotografie ze života, životopis a milé vzpomínky lidí kteří malíře pamatují. Kniha je k dostání ve věži za cenu 200,-Kč. Dále ji můžete ve všední dny zakoupit v Kulturním centru, v Městské knihovně, či v realitní kanceláři IDEAL REALITY v Komenského 107. Informace o knize Jitka Nováková - tel. 604 635 791 nebo Štěpán Tomašík - tel. 602 144 832.